O Mnie

Witaj na blogu Karol Nienartowicz Mountain Photographer

Jeżdżę w góry, gdzie nadrzędnym celem jest fotografowanie. Nocuję w namiocie, najczęściej w miejscach odludnych lub trudno dostępnych, by z dala od ludzi łapać wieczorne i poranne światło. Nie interesują mnie grupowe wyjazdy fotograficzne ani oblegane miejsca, bo nie lubię ani tłumów, ani wtórnych zdjęć. Unikam wyciągów i kolejek górskich – nie tylko ze sknerstwa. Nie lubię schronisk i cywilizacji w górach. Lubię się zmęczyć i wstawać wcześnie rano, by oglądać widoki, które inni przesypiają.

Mój namiot w Aiguilles d’Arves, Alpy, Francja.

Kilka słów o mnie:

Karol-Nienartowicz-foto.jpg

Fotografuję góry od 2003 r. Po analogowych początkach w 2005 roku zainteresowałem się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkryłem fotografowanie gór. Od tego momentu łączę pasję fotografowania z pasją podróży trekkingowych po górach całej Europy. Podczas swoich podróży, w ciągu 7 lat, odwiedziłem ponad 30 krajów. Fotografowałem m.in. w Górach Skandynawskich w Norwegii, Szwecji i Finlandii, Alpach we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Niemczech, Karpatach Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii, Górach Przeklętych w Albanii i Czarnogórze, w górach Macedonii, Bośni a także w szkockich Grampianach. Największym sentymentem darzę jednak Karkonosze w których się wychowałem i mieszkałem przez 28 lat. Od 2013 r. jestem licencjonowanym przewodnikiem sudeckim. Przez 3 lata mieszkałem w Gdańsku, gdzie zajmowałem się głównie fotografią morską i miejską. Od listopada 2016 r. mieszkam w Zakopanem, gdzie ponownie fotografuję górskie pejzaże.

Mam w dorobku kilka wystaw, publikacje we wszystkich wiodących mediach opiniotwórczych w Polsce, periodykach górskich i podróżniczych, wygrane i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych, 5 występów w telewizji, a nawet własne tagi na Pudelku (sprawdźcie!).